• Телефон: + 086-025-57866111
 • Е-пошта: jianke@jiankem.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns06
  • sns07

  Швајцарски тип ЦПУ автоматски струг MA25-5

  Краток опис:

  Комплексни машинска функции прилагодлив на повеќе

  индустрии каде прецизност и точност се од суштинско значење.


  детали за производот

  Тагови производ

  Комплексни машинска функции прилагодлив на повеќе
  industries where precision and accuracy are essential.
  ● 25mm Максимална обработка дијаметар
  ● Флексибилни инструментално распоред дозволи за бескрајни варијации на комплексни машинска
  ● Максимална обработка варијации родот перформанси што ги задоволува потребите на производството во неколку индустрии
  ● Флексибилни инструментално распоред вклучуваат способноста да се комбинираат за избор на алатка мислење и единица кертриџ

   

  точка MA25-5
  машинска Материјал милиметри големина Φ2mm-Φ25mm
  Под вретено дијаметар обработка max Φ25mm
  Максимална должина на обработка 320mm
  Главната вретено дијаметар Макс дупчење Φ10mm
  Под вретено дијаметар Макс дупчење Φ8mm
  Главната вретено дијаметар прислушување М6
  Под вретено прислушување дијаметар M8
  Главната вретено дупчење длабочина max 25мм
  Страна ротари алатка дијаметар Макс дупчење Φ8mm
  вретено Главната вретено брзина 10 ~ 8000rpm / min
  Под вретено брзина 10 ~ 8000rpm / min
  Главни и под вретено C оска мин индексирање 0.001 °
  Главната дијаметар вретено Φ25mm
  Систем тип систем тајван Syntec
  Мин поставување единица 0.001mm
  Брзина на исхрана 24m / min
  LCD екран во боја
  алатка Главната вретено OD алатка 5pieces (12mmX12mm) + 1piece (16mmX16mm)
  Страна мелење ротари алатка фиксна 2pieces ER11 10000rpm / min
  тип вметнете 3 парчиња ER16 6000rpm / min
  Главната вретено крајот лицето фиксна алатка

  4 парчиња × ER16

  (Завземе една влошка позиција за мелење страна)

  Под вретено крајот лицето фиксна алатка 4pieces X ER16
  Под вретено крајот лицето ротари алатка 4 парчиња внесете алатки тип X ER16
  мотор Главната вретено моќ 3.7KW
  Под вретено моќ 2.2KW
  Серво мотор номинална моќност 0.75KW
  Страна мелење ротари алатка номинална моќност 0.75KW
  Ладење пумпа моќ 0.35KW
  Лубрикант моќ пумпа 24W
  други, пак, делови колектор Подвижна лента за да се соберат делови
  моќност 11kW
  Главната висина вретено 1018
  големина машина (L * W * H) 1812 * 1668 * 1685
  Има preesure над 0.4MPa
  NW 3000kg

   

   

  име Потекло и Бренд
  Оперативен систем тајван Syntec
  Spinlde и возач Масло за ладење електрични вретено / Syntec возачот
  имајќи Јапонија НСК
  шината Јапонија THK
  водич завртка Јапонија THK
  серво мотор тајван Syntec
  мотор возач тајван Syntec
  електрични компоненти германија Шнајдер
  лубрикант систем Јапонија HERG
  реле Јапонија фирма OMRON
  прекинувачот за мозочен удар Јапонија фирма OMRON
  магнетни вентил тајван Airtag

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !