• Телефон: + 086-025-57866111
 • Е-пошта: jianke@jiankem.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns06
  • sns07

  Швајцарски тип ЦПУ автоматски струг MR32-5

  Краток опис:

  Дизајн на новата генерација нуди моќ со максимална цврстина
  и висока излезна дискови кои се ангажирани за големи компоненти дијаметар


  детали за производот

  Тагови производ

  Дизајн на новата генерација нуди моќ со максимална цврстина и
  висока моќност дискови кои се ангажирани за големи компоненти дијаметар
  ● Одличен баланс на оперативност, висока продуктивност и ефикасност
  ● Висока продуктивност се зголемува со напредни ЦПУ единица
  ● Висока стапка на брза храна и моторен под-вретено алатка значително го намалуваат времето за обработка
  ● Ново монтирани подвижни операција панел овозможува оптимално позиционирање на сите времиња
  ● Специјално дизајнирана за комплексни голем дијаметар кратко парче машинска

   

  точка MR32-5
  машинска Макс Материјал милиметри големина Φ32mm
  Под вретено дијаметар обработка max Φ32mm
  Максимална должина на обработка на едно време 260mm
  Главната вретено дијаметар Макс дупчење Φ13mm
  Главната вретено дијаметар прислушување M10
  Страна ротари алатка дијаметар Макс дупчење Φ8mm
  Страна ротари алатка макс прислушување дијаметар M8
  вретено Главната вретено брзина 10 ~ 6000rpm / min
  Под вретено брзина 10 ~ 6000rpm / min
  Главни и под вретено C оска мин индексирање 0.001 °
  Главната дијаметар вретено Φ34mm
  Z оската traval оддалеченост од главната вретено 380mm
  Вретено кандидира надвор толеранција ≤0.004mm
  X / Y / Z се повторува точност ≤0.002mm
  X / Y / Z позиционирање точност ≤0.003mm
  Систем тип систем Тајван Syntec 200TA
  контролирани оска 5
  Мин поставување единица 0.001mm
  Брзина на исхрана 24m / min
  LCD екран во боја
  алатка Главната вретено OD алатка 6 парчиња (16mmX16mm)
  Страна мелење ротари алатка тип вметнете 2 парчиња ER16
    тип мулти Вметнете 3 парчиња
  Главната вретено крајот лицето фиксна алатка 3 парчиња х ER16 + 1 парчиња ER20
  Под вретено крајот лицето фиксна алатка 4pieces x ER16
  Под вретено крајот лицето ротари алатка 4pieces внесете алатки тип x ER16
  мотор Главната вретено моќ 5.5KW
  Серво мотор номинална моќност 0.85KW
  Страна мелење ротари алатка номинална моќност 0.85KW
  Ладење пумпа моќ 0.22KW
  Лубрикант моќ пумпа 24W
  други, пак, моќност 11kW
  Главната висина вретено 1060mm
  големина машина (L * W * H) 2490 * 1390 * 1970
  Има preesure Над 0r еднаква на 0.4MPa
  NW 3600kg

   

  име Потекло и Бренд
  Оперативен систем тајван Syntec
  Spinlde и возач Масло за ладење електрични вретено / Syntec возачот
  имајќи Јапонија НСК
  шината Јапонија THK
  водич завртка Јапонија THK
  серво мотор тајван Syntec
  мотор возач тајван Syntec
  електрични компоненти германија Шнајдер
  лубрикант систем Јапонија HERG
  реле Јапонија фирма OMRON
  прекинувачот за мозочен удар Јапонија фирма OMRON
  магнетни вентил тајван Airtag

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !