• Телефон: + 086-025-57866111
 • Е-пошта: jianke@jiankem.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns06
  • sns07

  Швајцарски тип ЦПУ автоматски струг ZR20-3

  Краток опис:

  Економски избор за отпочнување на проектот обработка.
  Основни машини обезбеди максимална добивка со минимална инвестиција.

   


  детали за производот

  Тагови производ

  Економски избор за отпочнување на проектот обработка.
  Основни машини обезбеди максимална добивка со минимална инвестиција.
  ● Обид оперативност, подобрување на машинска прецизност и намалување на циклус време, благодарение на ново развиен софтвер.
  ● Реализација на комплексни парче машинска од страна ротари алатки за напојување (макс. 6,000RPM)
  ● тип Водич-грмушка или пиши рачно-bushless е избор според работното парче.
  ● носителот делови и исфрлувачот подготвени како стандард.

   

      точка

  ZR20-3

   

   

   

   

   

   

  машинска

   

   

   

   

   

   

   

  Макс Материјал милиметри големина

  Φ20mm

  Под вретено дијаметар обработка max

  Φ20mm

  Максимална должина на обработка на едно време 

  180mm

  180mm 

  Главната вретено дијаметар Макс дупчење

  Φ10mm

  Главната вретено дијаметар прислушување

  M10

  Страна ротари алатка дијаметар Макс дупчење

  Φ8mm

  Страна ротари алатка макс прислушување дијаметар

  М6

   

   

   

   

  вретено

   

   

   

   

   

   

   

  Главната вретено брзина

  10 ~ 8000rpm / min

  Под вретено брзина

  10 ~ 8000rpm / min

  Главни и под вретено C оска мин индексирање

  0.001 °

  Главната дијаметар вретено

  Φ22mm

  Z оската traval оддалеченост од главната вретено

  280

  Вретено кандидира надвор толеранција

  ≤0.004mm

  X / Y / Z се повторува точност

  ≤0.002mm

  X / Y / Z позиционирање точност

  ≤0.003mm

   

   

   

  Систем

   

   

   

   

  тип систем

  Тајван Syntec 20TA

  контролирани оска

  3

  Мин поставување единица

  0.001mm

  Брзина на исхрана

  24m / min

  LCD

  екран во боја

   

  алатка

   

   

  Главната вретено OD алатка

  5 парчиња (12mmX12mm)

  Страна мелење ротари алатка

  2 парчиња ER11 + 2 ER16

  Главната вретено крајот лицето фиксна алатка

  4 парчиња × ER16

   

  мотор

   

   

   

   

  Главната вретено моќ

  3.7KW

  Серво мотор номинална моќност

  0.75KW

  Страна мелење ротари алатка номинална моќност

  0.75KW

  Ладење пумпа моќ

  0.22KW

  Лубрикант моќ пумпа

  24W

  други, пак,

   

   

   

   

  моќност

  11kW

  Главната висина вретено

  1060

  големина машина (L * W * H)

                            1812 * 1068 * 1685

  Има preesure

  Над 0r еднаква на 0.4MPa

  NW

  1300kg

   

   

  име

  Потекло и Бренд

  Оперативен систем

  тајван Syntec

  Spinlde и возач

  Масло за ладење електрични вретено / Syntec возачот

  имајќи

  Јапонија НСК

  шината

  Јапонија THK

  водич завртка

  Јапонија THK

  серво мотор

  тајван Syntec

  мотор возач

  тајван Syntec

  електрични компоненти

  германија Шнајдер

  лубрикант систем

  Јапонија HERG

  реле

  Јапонија фирма OMRON

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !